مقام اماراتی: شراکت استراتژیک با عربستان داریم + رایزنی ریابکوف و دیپلمات انگلیسی درباره برجام – خبر و مطلب سه بلاگ ۲۴

خبرگزاری فارس: «انور قرقاش» در واکنش به انتشار اخباری درباره شدت گرفتن اختلافات بین امارات و عربستان در جنوب یمن، گفت که عربستان و امارات شراکت استراتژیک با هم دارند که یکپارچگی مواضع در خصوص بحران یمن و دیگر مسائل از نمونه‌های این شراکت است
طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این وزیر اماراتی در صفحه توییتر خود نوشت : «ضروری است که به عاملان فتنه و کسانی که می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند تأکید کنم که موضع امارات آینه تمام‌نمای رویکرد عربستان است، ما شراکت استراتژیک داریم که بحران یمن و عبور از آن را شامل می‌شود.»

همزمان با این بیانیه، ائتلاف سعودی ضد یمن موسوم به «ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی در یمن» اعلام کرد که آرامش به شهر عدن بازگشته و از همه طرف‌ها خواست تا به بیانیه صادره این ائتلاف، پایبند باشند.

دو روز پیش هیأتی مشترک از عربستان و امارات به جنوب یمن اعزام شد تا مانع بروز درگیری بیشتر شود و اوضاع شهر عدن را آرام کند.

تنش میان عربستان و امارات از یکشنبه گذشته در جنوب یمن شکل مسلحانه به خود گرفت؛ بدین معنا که شبه‌نظامیان وابسته به «شورای انتقالی جنوب» تحت حمایت امارات به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی (مورد حمایت عربستان) حمله کردند و حتی کاخ ریاست جمهوری را نیز محاصره کردند.

خبرگزاری فارس: «انور قرقاش» در واکنش به انتشار اخباری درباره شدت گرفتن اختلافات بین امارات و عربستان در جنوب یمن، گفت که عربستان و امارات شراکت استراتژیک با هم دارند که یکپارچگی مواضع در خصوص بحران یمن و دیگر مسائل از نمونه‌های این شراکت است.
——————-
خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و یک دیپلمات انگلیسی درباره روند اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت‌وگو کردند
اینترفکس به هویت دیپلمات انگلیسی اشاره نکرده است.

ریابکوف دوشنبه هفته گذشته هم با «ترو وارجورانتا»، معاون مدیر کل آژانس انرژی اتمی و رئیس اداره پادمان‌ها درباره مسائل مختلف از جمله اجرای برجام گفت‌وگو کرده بود.

برنامه هسته‌ای کره شمالی و نقش آژانس در این مورد از دیگر مواردی بود که در گفت‌گوی ریابکوف با مقام آژانس به آن پرداخته شده بود.

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و یک دیپلمات انگلیسی درباره روند اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت‌وگو کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *