صلصالی: ذوب آهن به راحتی صعود می‌کند – خبر و مطلب سه بلاگ ۲۴

ایسنا: ذوب‌آهن در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا توانست با نتیجه ۲ بر صفر از سد الوحده امارات عبور کند و با شش امتیاز پشت سر الدحیل قطر در رده دوم گروه B قرار گیرد
او درباره دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا که ذوب‌آهن دو بازی خارج از خانه مقابل لوکوموتیو و الوحده پیش رو دارد، گفت: نکته مثبت درباره ذوب‌آهن این است که توانسته در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا تمام امتیازات خانگی را جمع کند. وقتی توانستند این امتیازات را به خوبی کسب کنند به احتمال زیاد در دور برگشت کارشان برای صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا به اما و اگر نمی‌کشد. اگر ذوب‌آهن تیم جوانی در لیگ قهرمانان آسیا بود باید نگران دور برگشت می‌شدیم ولی این تیم باتجربه است و به راحتی به مرحله بعد رقابت‌ها صعود می‌کند.

صلصالی در ادامه درباره روند رو به رشد نتیجه‌گیری ذوب‌آهن از ابتدای این فصل بیان کرد: سال اول حضور قلعه‌نویی در ذوب‌آهن است. او با بازیکنانی که در نیم فصل دوم جذب کرد شرایطش بهتر شد. قلعه‌نویی هرجایی که بوده شاید در نیم فصل اول حضورش، نتایج متوسطی کسب کرده باشد اما در ادامه شرایط خوبی برای تیمش ایجاد کرده است. قلعه‌نویی در نیم فصل دوم به نحو احسن نتیجه گرفته و یکی از شانس‌های کسب سهمیه آسیایی است.

ایسنا: ذوب‌آهن در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا توانست با نتیجه ۲ بر صفر از سد الوحده امارات عبور کند و با شش امتیاز پشت سر الدحیل قطر در رده دوم گروه B قرار گیرد. محمد صلصالی در گفت و گو با ایسنا درباره عملکرد ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: خدا را شکر ذوب‌آهن روز به روز بهتر شده و از نظر تجربه از نیمکت گرفته تا بازیکنان، مهره‌های باتجربه زیادی در اختیار دارد. مهمترین مساله در لیگ قهرمانان‌ آسیا تجربه است. اگر برای قلعه‌نویی شرایط را فراهم کنند و اجازه دهند تا کارش را انجام دهند، ذوب‌آهن روزهای خوبی را با این مربی پیش رو خواهد داشت.

پیشکسوت باشگاه ذوب‌آهن درباره تیم لوکوموتیو که در لیگ قهرمانان عمکرد پر فراز و نشیبی داشته و ممکن است در ازبکستان برای ذوب‌آهن مشکل ساز شود، تصریح کرد: این به مربی برمی‌گردد و قلعه‌نویی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا تجربه کافی را دارد. من بازی با لوکوموتیو را دیدم، تیم ازبکستانی موقعیت‌های زیادی نداشت اما با این که ذوب‌آهن هم موقعیت‌های زیادی نداشت توانست از موقعیت‌ها استفاده کند.

پیشکسوت ذوب‌آهن در پایان در پاسخ به این سوال که ذوب‌آهن در فصل آینده می‌تواند به قهرمانی در لیگ برتر فکر کند، گفت: اگر به قلعه‌نویی اجازه دهند که کارش را انجام دهد، ذوب‌آهن در فصل آینده برای قهرمانی در لیگ برتر تلاش می‌کند. زمانی که در ذوب‌آهن بودم دو بار نایب قهرمان جام حذفی شدیم و این تیم چندبار هم در جام‌حذفی قهرمان شده است اما یک قهرمانی در لیگ برتر در بین افتخارات ذوب‌آهن کم است.

او افزود: فکر می‌کنم ذوب‌آهن با این که دو سه بازی سخت تا پایان فصل پیش رو دارد، می‌تواند فصل را در همان رده دوم به پایان برساند و مشکلی از این بابت نداشته باشد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر به جز پرسپولیس که با اختلاف صدرنشین لیگ برتر است، از تیم‌های دوم تا ششم با هم اختلاف کمی دارند. همین وضعیت‌ هم در پایین جدول رده‌بندی وجود دارد و به همین دلیل شرایط ویژه‌ای در لیگ برتر حاکم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *