دمای هوای تهران افزایش می‌یابد – خبر و مطلب سه بلاگ ۲۴

خبرگزاری ایرنا: مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: دمای هوای پایتخت تا روز چهارشنبه به حدود ۲۵ درجه سانتی گراد می رسد
خبرگزاری ایرنا: مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: دمای هوای پایتخت تا روز چهارشنبه به حدود ۲۵ درجه سانتی گراد می رسد.

مسعود حقیقت گفت: در پایتخت تا روز چهارشنبه پدیده خاصی پیش بینی نمی شود اما افزایش دما در این منطقه رخ می دهد و دمای هوا در تهران تا روز چهارشنبه به حدود ۲۵ درجه سانتی گراد می رسد.

وی ادامه داد: در ساعات بعد از ظهر امروز در نیمه شرقی کشور به ویژه استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی وزش باد متوسط را انتظار داریم.

حقیقت افزود: فردا سه شنبه بارش پراکنده باران را همراه با وزش باد شدید در شهرهای شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل انتظار داریم اما سایر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت.

حقیقت خاطر نشان کرد: روز چهارشنبه خزر مواج است ، روز پنجشنبه بارش پراکنده گاهی با رعد و برق را در غرب، جنوب غرب، مرکز و شمال شرق انتظار داریم. روز جمعه این سامانه تقویت می شود و بیشترین بارش در غرب کشور رخ می دهد.

حقیقت خاطر نشان کرد: با توجه به خروج سامانه بارشی که روزهای قبل در کشور وجود داشت، امروز در روز طبیعت در غالب مناطق کشور شاهد آسمان صاف و آفتابی هستیم اما در برخی نقاط خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی شاهد رگبار پراکنده باران خواهیم بود.

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای امروز صبح تهران ۱۱ درجه سانتی گراد و بیشینه دمای هوا به حدود ۲۲ درجه سانتی گراد می رسد.

در سواحل استان گیلان و غرب مازندان امروز هوا نیمه ابری و پدیده خاصی نداریم.

وی گرمترین منطقه کشور را دیروز راسک در منطقه سیستان و بلوچستان با بیشینه ۳۹٫۴ درجه سانتی گراد و سردترین منطقه کشور را فرودگاه اردبیل با دمای منفی شش درجه سانتی گراد عنوان کرد.

مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: روز چهارشنبه یک سامانه بارشی وارد مرزهای غربی کشور می شود که ابتدا باعث بارش پراکنده باران در استان های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل شده و به تدریج بارش باران همراه با کاهش قابل ملاحظه دما در استان های گیلان و مازنداران رخ می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *